Bizim Hakkımızda Ne Söylediler ?

TOXIC İletişim 201 (İletişimde ve İlişkilerde Ustalaşma eğitimi) eğitimine katılan ilk grup üyelerinden biriyim. Hayatım boyunca insana direkt dokunan işlerde çalıştım. Başka türlüsünü zaten hiç düşünmedim. Bu derslerden sonra şunu iyice fark ettim ki, aslında bize dokunulmasını istediğiz için biz birilerine dokunmayı iş ediniyoruz.

Ayşe ve grubumla çok iyi bir uyum ve güven yakaladığımı hissettim. Öyle ki, yıllardır koşturup hızla geçtiğim hayat koridorumda dikkatimden kaçan kapılar olduğunu  fark ettim. Belki de görmeye henüz hazır olmadıklarımdı. Şimdi biraz pandemi sürecinin getirdiği “dur” duygusu biraz da yanımda yaslanmaktan sakınmayacağım birilerinin olduğunu hissetmek bana bu kapıları zorlama şansı getirdi. Bakalım nereye kadar?

Bitmemiş meselelerime cesaretle bakabileceğimi düşünüyorum. Hatta canım acısa bile varlıklarını bu kadar net görebilmek hoşuma gitti. Birgün “bitmemiş meselem” kalmadığında kamil insan mı olurum, yoksa hayat da biter mi diye düşünüyorum…ama ne gam :-)

Melek Sarı 

Sevgili Ayşe Topaktaş Demir harika bir eğitim serisi başlattı.

İçeriği zengin, paylaşımı bol olan bir grupla tamamladığım ilk eğitimin 2. seviyesine de keyifle devam ediyorum.

Meltem Ataç 

Ayse, egitim verirken yaptigi isten aldigi keyfi ve enerjisini karşı tarafa çok net aktarabilen ve herkese kabul ile yaklaşan çok başarılı bir eğitmen.

Benim ve ekibimin gelişim yolculuğunda kendisinin bize eşlik ediyor olmasından çok memnunum.

    Meryem Yılmaz 

Ayşe'nin vermiş olduğu TOXIC İletişim 201 : İletişimde ve İlişkilerde ustalaşma eğitimi hem yapılandırması hem de aktarımı açısından oldukça başarılı.

 

Yaşantısal konuların derste ele alınması bunların etraflıca değerlendirilmesi ve teoriler ile bağlanması benim için sihir gibi bir şey. Gestalt , TA, Mindfulness bir çok yaklaşım ve teori bu eğitimde Ayşe'nin dilinden hayata daha bağlanıyor.

 

Teşekkürler 

Armağan Gürel 

 

Ayşe'yi tanımlayabileceğim kelimeler sanırım bilgelik influencer'lığı olurdu.

Öğrendiklerini öyle tutkuyla, hevesle, gözlerinin içi parlayarak anlatır ki, bunun bir eğitim değil deneyim aktarımı olduğunu anlarsınız. Verdiği içeriğe hakim kalır ama anlık olarak hangi öğreti, hangi cümle sizin o esnada ihtiyacınızı karşılayacaksa ona göre şekillendirir.

 

Ayşe'den aldığım eğitimlerden sorularım fazlasıyla cevaplanmış, tatmin olmuş çıktım her defasında. Dilerim enerjin, bilgin, deneyimin böyle yayıla yayıla çoğalsın ve iş dünyasını da bireysel dünyalarımızı da güzelleştirsin.

Zeynep Arslan 

Sevgili Ayşe,

Cesaretin ve azmin ile yeni bir oluşumu hayata geçirmen ve bunu da pandemi döneminde yapman, emek vermen, çabalaman, ücretsiz olarak insanlara bu deneyimi yaşatman, başka danışmanlarında deneyimlerini paylaştıkları bir yapı oluşturman tarifsiz bir başarı.


Sorumluluk aldın ve toxic iletişim kavramını yüzlerce insanın hayatına soktun. Farkındalık yarattın.


Biraz daha çabalasan toplumsal hareket bile olur. Chande.org'ta imzaya bile açılır:) 

 

201: TOXIC "İletişimde ve İlişkilerde Ustalaşma" eğitiminde ise bir çok ekolden  eşgüdümlü teoriyi bir araya getirmen
bunları tek bir potada eriterek, kendi denetimlerin ile vermen çok zengin bir bilgelik. Eğitim boyunca farkındalıklarımda derinleştim ve davranışlarımda aksiyonlar aldım. Verdiğin eğitim notları ve eğitim sırasında aktardığın teori bilgiler ile insanları onlarca kitap okumaktan, eğitime katılmaktan kurtarıyor. 

Ebru Pektaş 

Kurumsal hayatta aldığım tüm eğitimlerde eğitimcilerin ne kadar benim dünyamdan olmadıklarını düşünürdüm.

TOXIC İletişim’den Arınma Eğitimi’nde öncelikle anlaşıldığımı, dünyamın Ayşe Hanım tarafından ne kadar önemsendiğini hissettim, yalnızca ben değil diğer katılımcıların da .

 

Bu kadar açık iletişim kurabilen bir eğitmenle hiç çalışmamıştım. Eğitimin içeriğinden aldıklarıma ek kendime açık , kendimi seven birine dönüştüm. Sonrasında WhatsApp grubuna eklenip öğrenmeye, paylaşmaya devam etmek de ayrı bir hediye..

 

İyi ki diyorum. İyi ki ..

Müge Kocatürk 

Ayşe Hanım,

 

Akıcılığınız, pozitifliğiniz ve konuya hakimiyetiniz çok iyi. Konuyla ilgili oldukça donanımlı olduğunuz belli, karşı tarafa oldukça güven veriyor.

 

201 : TOXIC | İletişim ve İlişkilerde Ustalaşma eğitimlerinde kapalı grup mantığının olması çok iyi. Grup olarak samimi bir ortamda olduğumuz için rahatça deneyimlerimizi, duygularımızı kolayca ifade edebildik ama kurum ortamında bunu ortaya çıkarmak zor olabilir. Gerçi siz o tatlı dilinizle halledersiniz:)

 

Bir de kavramlar bize tanıdık ve görebildiğim kadarıyla çoğu kişi farkındalık konusunda yol almış. Eğitim vereceğiniz kişiler için kavramlar ve içeriğini biraz daha detaylandırabilirsiniz ki 1,5 x 6 saat biraz da bu nedenle sanırım. 

Kendi adıma da farkına vardığım çok noktalar oldu. Örneğin ilişkilerimde, neden duvar örmediğimi, ihtiyaçlarımın karşılanması ya da karşılanmamasında çok etkilenmediğimi fark ettim. Çok teşekkürler 

Sevim Demirel 

 

TOXIC İletişimden Arınma Eğitiminden notlar ; 

Herhangi bir sıkıntıda NEDEN sorusu yerine BU NEDİR bu nedir diye soruyor musunuz?

DRAMA ÜÇLÜSÜ sünü daha önce duymuş muydunuz?

Acıyla öğreniyoruz, gelişiyoruz, acıya da şükretmek lazım...

 

İşte tüm bunları Ayşe Hanım sayesinde öğrenmiş oldum..Toxic iletişim eğitimine katılırsanız daha nice konularda FARKINDALIĞINIZ gelişecektir, kendisine tekrar teşekkür ediyorum...

Cem Şatana

Ayşecim selam,

Şimdi mesajlarımızı ve seans okumalarını videoları tekrar gözden geçirme fırsatına ancak ulaşabildim ve hissettiğim duygu inanılmazdı.

Sen eğitmen olarak almış olduğun bilgileri o kadar güzel bir harman yapmış ve bizlere aktarıyorsun ki her platformdan almış olduğumuz parça parça bilgilerin bütünselleşmiş halini bize aktarıyorsun. 

 

Ayrıca bir eğitmenin dışında kaynaklarını o kadar bonkörce bizlerle paylaşıyorsun ki adeta kendi koltuğuna eğitmen yetiştirircesine açıksın kattığın bilgiler değerler ve fikirler için sonsuz teşekkürler.

Hayatın bütünselliğinde tüm bu verdiklerinin karşılığını alman dileğiyle yolun sonsuz açık olsun.

Sevgiler

Serap Benk 

 

Ayşe ile tanışma imkanına online olarak düzenlediği TOXIC İLETİŞİM'DEN ARINMA eğitimi vasıtasıyla eriştim.

Pandemi döneminin başlangıcıydı ve beklenmedik şekilde evde kalmanın getirdiği psikoloji ve boş durmama / faaliyette bulunma / kendine yatırım ihtiyaçları ile katıldığım pek çok online eğitim ve seminerden biriydi. 

 

Ancak 2 günlük program boyunca sergilediği performans, değindiği konulara hakimiyeti, sanal ortamın zorluklarına rağmen gösterdiği etkin etkileşim, tüm katılımcılara yansıttığı samimiyet ve sıcaklık çok etkileyiciydi.

 

Eğitimden duyduğum memnuniyetle, ileri seviye İLETİŞİMDE VE İLİŞKİLERDE USTALAŞMAK programına da katılmaya karar verdim ve bu kararımla memnuniyetim bir kat daha arttı. Program, teori ve pratiği çok güzel harmanlayan, oldukça interaktif, dolu dolu, adının hakkını verir derecede iletişimi tüm boyutlarıyla ele alan bir model.

 

Ayşe'nin çıkmış olduğu bu yolda, hayalini gerçekleştireceğine ve kollektif bilince olumlu iz bırakacağına çok inanıyorum. Yolumuz bundan sonra mutlaka daha çok kesişecek. Başarılarının artarak devamını diliyorum

 

Ener Öztürk 

Ayşe Hocamız ile Covid-19 pandemi döneminde kendisinin başlatığı Toxic İletişim Seminerleri" serisini paylaşan bir arkadaşım sayesinde tanıştım.

 

Kendisinin 2 gün arka arkaya verdiği bu seminerler günümüz stresinde her alanda karşılaştığımız toksik iletişim durumlarını anlamamızı sağladı.

 

Oldukça zihin açıcı bu seminerler serisinin devamı olan 201 kursunu "İletişimde ve İlişkilerde Ustalaşma" büyük bir istekle yer almak istedim. 8 haftalık yolculuğumuzda hep faydalanacağım teorik bilgilerin yanında ciddi anlamda pratik yapma fırsatımız oldu. Grup içinde gerçek vakalar üzerinde koçluk deneyimlerimiz oldu.

 

Zor şartlar altında online platformlarda bile bu denli efektif yürütülmesi Ayşe Hocamın tek kelimeyle "samimiyet"i sayesinde oldu. İçten yaklaşımı ve samimiyeti, bahsettiği teorik bilgilerin bizlere daha rahat geçmesini sağladı.

 

Umarım kendisiyle bu yolculuğun diğer seanslarında da devam edeceğiz. Kendisiyle bu yeni sürecin heyecanını paylaşıyor, katkıları ve destekleri için teşekkür ediyorum.

 

Sevgiler,

Setenay Özçürümez 

atolye_donusum_logo_-removebg-preview.pn