Farklı formatlarda ve farklı ihtiyaçlara yanıt veren etkinlikler düzenlemekteyiz. 

Salı Seminerlerimizde farklı konuşmacıları ağırlıyoruz ve İletişim üzerine konuşuyoruz. Ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz. 

Farkındalık atölyelerimizde ise duygu ve beceri farkındalığınızı yükseltmeyi amaçlıyoruz. 

Süresi 1-2 saat arasında değişen atölye çalışmalarının ücretleri formatına göre değişim göstermektedir. 

Duygularım, Rollerim, İhtiyaçlarım ve BEN semineri

Tarih: 2 Mayıs 2021 , Pazar

Saat : 17:00 - 19:00

Moderatör : Ayşe Topaktaş Demir 

Bu hayatta bir çok role giriyoruz. Yönetici, Çalışan, Arkadaş, Ebeveyn, Sevgili, Eş veya çocuk gibi bir çok farklı rol. Her bir rolde aslında farklı duygularımız ve ihtiyaçlarımız olurken, biz yarattığımız duyguları algılama alışkanlıklarımız ile her rolde aynı ihtiyaçta olduğumuzu düşünüyor ve bazen bilinçsiz tepkilerde bulunabiliyoruz. Tüm bu rolleri ve rollerin duygularını, ihtiyaçlarını fark etmemiz için düzenlenen bu seminerde kullanılan tüm dökümanlar google drive üzerinden katılımcılara iletilecektir.

TOXIC İletişimden Arınma Semineri

Tarih: 8 Mayıs 2021 , Cumartesi

Saat : 20:30-22:30

Moderatör : Ayşe Topaktaş Demir 

Bazı diyaloglarda bulunmayı hiç istemeyiz, zehirlendiğimizi yada zehirlediğimizi düşünürüz. Karşımızdakinin suçlayıcı, yargılayıcı yada alaycı tavırda olmasına bir anlam veremeyiz. Yada bazen bu tavırlar karşısında küsebilir, yada ihtiyaçlarımız karşılanmadığında biz de yargılayan olabilir. Tüm bu negatif duyguları yaşıyor olmamızın bazı sebepleri var. Bu sebepleri anlamak, TOXIC iletişim teorisini öğrenmek ve hayata toxic olmayan iletişim tarzıyla bakabilmek gerekir. Bu seminer, bakış açınızı değiştirmeniz, fırsatları görebilmeniz için hazırlanmış bir başlangıç semineridir.

Koçlukta Gestalt ve Transaksiyonel Analiz Yaklaşımı

Tarih 1. Seans : 8 Mayıs 17:00 – 19:00   

Tarih 2. Seans : 9 Mayıs 17:00 – 19:00  

Tarih 3. Seans : 16 Mayıs 17:00 – 19:00

Moderatör : Ayşe Topaktaş Demir

Seminer Kimler için: Bu eğitimimiz koçluk mesleğinde ilerleyen değerli dostlar ve mesleği insanları dinlemek, çözümler üretmek durumunda olduğunu hisseden tüm iş dünyası profesyonelleri (İnsan Kaynakları , Yöneticiler, Proje Yöneticileri vb) için.

 

Amacımız: soru sorma tekniklerini geliştirmek. Görüşmeler sırasında, durumu analiz edebilmek, durumlara farklı bakabilmek ve soru sorma tekniklerini geliştirmek için Gestalt ve Transaksiyonel Analiz yaklaşımı nasıl fayda sağlar bunların üzerinde duracağız. Görüşmelerin akışını yapılandırmak , objektif bir şekilde dinleyebilmek, varsaymadan durabilmek için Gestalt’ın zemin – şekil ilişkisi ve TA’nın yaşam pozisyonları teorileri nasıl fayda sağlar. Yada Gestalt’in sınırlar ve temas ilişkisi ile Transaksiyonel Analiz’in senaryolarını ve sürücüler teorilerini gene görüşmeleri anlamak için nasıl kullanabilirsiniz.

Tüm bu teorileri, uygulamalar ve envanterler ile birlikte bu 3 seansta işleyeceğiz.

Barış Dili Grameri Atölyesi - 2 seans 

Tarih:

     Birinci Seans 1 Mayıs 2021 , Cumartesi

     İkinci Seans  8 Mayıs 2021, Cumartesi 

Saat : 20:30 - 22:30

Barış Dili (NonViolent Communication) , Amerika’lı bir klinik psikolog olan Marshall Rosenberg tarafından geliştirilmiş ve şiddetsiz iletişim adıyla tüm dünyada yaygınlaştırılmış yeni bir yaşam dilidir.

 

Bizi, giderek uzaklaştığımız doğamızdaki şefkatle buluşturan, kendimizle ve diğer insanlarla “bağlantı” kurmamıza yardımcı olan bir "öze dönüş" dilidir.

 

Barış Dili bizi kimin haklı, kimin haksız olduğunun, doğru ve yanlışın ötesine bakmaya, öncelikle kendimizle barışa davet ediyor.

Barış Dili,  Amerika’da ve Almanya, Hollanda, Danimarka, İsveç gibi Avrupa’nın  birçok ülkesinde ve Türkiye’de yeni olmakla birlikte,  yaşamımızın her alanında her türlü anlaşmazlık ve çatışma durumlarında etkili şekilde uygulanabilir bir iletişim yöntemidir.

Barış Dili Grameri Atölyesini 2 seans üzerine dizayn ediyoruz. 2 saat x 2 seans şeklinde gerçekleştirilecektir. 

Bu atölyede Barış Dilinin günlük hayattaki kullanımı üzerine deneyimler yaşatılacaktır. 

Moderatör : Sezer Aksoy 

atolye_donusum_logo_-removebg-preview.pn